Přijímací řízení

O zařazení dítěte do mateřské školy rozhoduje, v souladu s § 165 odst. 2 písm. b) školského zákona, ředitelka mateřské školy.

Ředitelka Mateřské školy, Chrudim 2, Na Valech 693 stanovila následující kritéria, podle nichž bude postupovat při rozhodování na základě ustanovení § 165 odst. 2 písm. b) zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání na školní rok 2020/2021 v případě, kdy počet žádostí o přijetí k předškolnímu vzdělávání v daném roce překročí stanovenou kapacitu maximálního počtu dětí pro mateřskou školu.

I. Předškolní vzdělávání se zpravidla poskytuje dětem ve věku od 3 let až do začátku povinné školní docházky.

II. Při přijímání dětí do mateřské školy vychází ředitelka z následujících kritérií. Přednostně bude přijato dítě s vyšším celkovým hodnocením. Při shodném počtu bodů bude rozhodovat věk dítěte (starší má přednost). Nerozhoduje datum přijetí přihlášky podané v řádném termínu.

III. Pokud se uvolní místo v mateřské škole po ukončení přijímacího řízení, a tato skutečnost bude známá do 30. 6. 2020, budou přijaty děti, které se v přijímacím řízení umístily v pořadí za posledním přijatým dítětem.

Kritéria a počet bodů:

1. Dítě s trvalým pobytem ve školském obvodu stanoveném vyhláškou města Chrudim č. 4/2018, podle které školský obvod tvoří celé územní město Chrudim včetně místních částí

10 bodů

2. Dítě, jehož sourozenec je zapsán k docházce v MŠ, Chrudim 2, Na Valech 693 pro školní rok 2020/2021
lze zohlednit pouze u dětí, které dovrší 3 let k 31. 12. 2020

5 bodů

Bez ohledu na bodové hodnocení může ředitelka přihlédnout k důvodům hodným zvláštního zřetele, např. zdravotní stav zákonných zástupců (doložit ZTP, invalidní důchod apod.) a dále k celkové zralosti dítěte.

Zápis do MŠ bude probíhat ve středu 6. května 2020 do 9 do 17 hodin a ve čtvrtek 7. května od 9 do 11 hodin.

K zápisu si přineste s sebou:

vyplněnou žádost o přijetí dítěte do mateřské školy, potvrzení od lékaře ne starší než jeden měsíc, rodný list dítěte, průkaz totožnosti (OP nebo pas), případně výše uvedená potvrzení.

O rozhodnutí o přijetí či nepřijetí budete informováni v zákonné lhůtě, která činí 30 dní od podání žádosti, zveřejněním seznamu registračích čísel dne 2. června na webových stránkách naší školy. Registrační číslo obdržíte při zápisu. Ve čtvrtek 4. června od 9 hodin do 16.00 se rodiče nepřijatých dětí dostaví osobně pro rozhodnutí do ředitelny školy. Nahlížet do spisu lze během přijímacího řízení nejpozději však do pondělí 1. června.

Tiskopis žádosti o přijetí lze vyzvednout v MŠ nebo zde

Vstup do mateřské školy je pro dítě i pro rodiče přelomovým krokem. Děti od určitého věku společnost dětského kolektivu potřebují, ale pokud se vstup do školky uspěchá, může být pro dítě traumatizující a stresující. Proto by si rodiče měli položit otázku: „Je naše dítě zralé a připravené na to, aby začalo navštěvovat mateřskou školu?“

Ditě, které začíná navštěvovat mateřskou školu, by mělo zvládnout:
  • Samostatně se najíst lžící
  • Pít ze skleničky, umět přijímat tuhou stravu
  • Vydržet sedět při jídle u stolu
  • Zvládat základní hygienické návyky – samostatně si umýt ruce, umět si pustit vodu, utřít se do ručníku, používat WC – umět si dojít včas, nepoužívat pleny
  • Používat kapesník, umět se vysmrkat s pomocí dospělého
  • Zvládat základy sebeobsluhy – samostatně se svléknout a alespoň si obléknout kalhoty a obout si bačkory
  • Zvládnout chůzi po schodech
  • Poznat si svoje věci
  • Mluvit jednoduchými větami, vyjadřovat svá přání a obavy
  • Být schopné zaujmout se hrou či činností alespoň po dobu 5 minut
  • Zvládnout odloučení od matky

VÁNOČNÍ PRÁZDNINY. Naše MŠ bude během vánočních prázdnin od 23.12.2020 do neděle 3. 1. 2021 uzavřena. Provoz bude mít MŠ Sv. Čecha. Zájem o tuto školku hlaste vaší paní učitelce.

OTEVŘENÍ NAŠÍ MŠ. Po uplynutí karantény naše MŠ znovu otevirá v pátek 20.11. Provoz bude v běžném režimu. Pokud v pátek vaše dítě do školky ještě nepřijde, prosíme, zavolejte nebo pošlete sms zprávu na třídní telefony. Těšíme se na vás.

Protože naše MŠ byla uzavřena z rozhodnutí KHS, lze žádat o ošetřovné. Na uvedeném odkazu je návod a formulář žádosti ošetřovného.

ošetřovné

UZAVŘENÍ MŠ: z důvodu nemoci Covid-19 a nařízení karantény provozně technickým zaměstancům školy se naše MŠ od 12.11.2020 do odvolání uzavírá. Další informace budou zveřejňovány pravidelně na našich stránkách případně na fcb.

DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ v naší mateřské škole. Přílohou ke školnímu řádu uvádíme podmínky a způsob vdělávání předškoláků, pro které je předškolní vzdělávání povinné.

Čert a Mikuláš

1.12. - 4. 12.

Od úterý 1.12. přiletí na naši zahradu celé peklo. Odpoledne se můžete s dětmi podívat: v ÚTERÝ koťátka a medvídci, STŘEDA kuřátka a berušky, ČTVRTEK sluníčka a žabičky a v PÁTEK motýlci s ptáčaty. Prosíme NE DŘÍVE :)

jídelní lístek 9.11.2020 - 13.11.2020