Přijímací řízení

O zařazení dítěte do mateřské školy rozhoduje, v souladu s § 165 odst. 2 písm. b) školského zákona, ředitelka mateřské školy.

Ředitelka Mateřské školy, Chrudim 2, Na Valech 693 stanovila následující kritéria, podle nichž bude postupovat při rozhodování na základě ustanovení § 165 odst. 2 písm. b) zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání na školní rok 2020/2021 v případě, kdy počet žádostí o přijetí k předškolnímu vzdělávání v daném roce překročí stanovenou kapacitu maximálního počtu dětí pro mateřskou školu.

I. Předškolní vzdělávání se zpravidla poskytuje dětem ve věku od 3 let až do začátku povinné školní docházky.

II. Při přijímání dětí do mateřské školy vychází ředitelka z následujících kritérií. Přednostně bude přijato dítě s vyšším celkovým hodnocením. Při shodném počtu bodů bude rozhodovat věk dítěte (starší má přednost). Nerozhoduje datum přijetí přihlášky podané v řádném termínu.

III. Pokud se uvolní místo v mateřské škole po ukončení přijímacího řízení, a tato skutečnost bude známá do 30. 6. 2020, budou přijaty děti, které se v přijímacím řízení umístily v pořadí za posledním přijatým dítětem.

Kritéria a počet bodů:

1. Dítě s trvalým pobytem ve školském obvodu stanoveném vyhláškou města Chrudim č. 4/2018, podle které školský obvod tvoří celé územní město Chrudim včetně místních částí

10 bodů

2. Dítě, jehož sourozenec je zapsán k docházce v MŠ, Chrudim 2, Na Valech 693 pro školní rok 2020/2021
lze zohlednit pouze u dětí, které dovrší 3 let k 31. 12. 2020

5 bodů

Bez ohledu na bodové hodnocení může ředitelka přihlédnout k důvodům hodným zvláštního zřetele, např. zdravotní stav zákonných zástupců (doložit ZTP, invalidní důchod apod.) a dále k celkové zralosti dítěte.

Zápis do MŠ bude probíhat ve středu 6. května 2020 do 9 do 17 hodin a ve čtvrtek 7. května od 9 do 11 hodin.

K zápisu si přineste s sebou:

vyplněnou žádost o přijetí dítěte do mateřské školy, potvrzení od lékaře ne starší než jeden měsíc, rodný list dítěte, průkaz totožnosti (OP nebo pas), případně výše uvedená potvrzení.

O rozhodnutí o přijetí či nepřijetí budete informováni v zákonné lhůtě, která činí 30 dní od podání žádosti, zveřejněním seznamu registračích čísel dne 2. června na webových stránkách naší školy. Registrační číslo obdržíte při zápisu. Ve čtvrtek 4. června od 9 hodin do 16.00 se rodiče nepřijatých dětí dostaví osobně pro rozhodnutí do ředitelny školy. Nahlížet do spisu lze během přijímacího řízení nejpozději však do pondělí 1. června.

Tiskopis žádosti o přijetí lze vyzvednout v MŠ nebo zde

Vstup do mateřské školy je pro dítě i pro rodiče přelomovým krokem. Děti od určitého věku společnost dětského kolektivu potřebují, ale pokud se vstup do školky uspěchá, může být pro dítě traumatizující a stresující. Proto by si rodiče měli položit otázku: „Je naše dítě zralé a připravené na to, aby začalo navštěvovat mateřskou školu?“

Ditě, které začíná navštěvovat mateřskou školu, by mělo zvládnout:
  • Samostatně se najíst lžící
  • Pít ze skleničky, umět přijímat tuhou stravu
  • Vydržet sedět při jídle u stolu
  • Zvládat základní hygienické návyky – samostatně si umýt ruce, umět si pustit vodu, utřít se do ručníku, používat WC – umět si dojít včas, nepoužívat pleny
  • Používat kapesník, umět se vysmrkat s pomocí dospělého
  • Zvládat základy sebeobsluhy – samostatně se svléknout a alespoň si obléknout kalhoty a obout si bačkory
  • Zvládnout chůzi po schodech
  • Poznat si svoje věci
  • Mluvit jednoduchými větami, vyjadřovat svá přání a obavy
  • Být schopné zaujmout se hrou či činností alespoň po dobu 5 minut
  • Zvládnout odloučení od matky

Zajímavý názor paní doktorky.

Vzhledem k oznámení ministra zdravotnictví prosíme rodiče, aby s účinností od 10.9. používali v prostorách MŠ roušky. Více upřesníme, až po vyhlášení oficiálního stanoviska. Děkujeme za pochopení.

Od 1.9.2020 je provoz MŠ od 6:15 do 16:45.

OD 1. ZÁŘÍ zahajujeme provoz v plném rozsahu. S některými dětmi jsme se neviděly téměř púl roku, moc se na ně těšíme a jsme zvědavé, jak vyrostly. Hrozba COVID-19 je tu s námi stále, SEZNAMTE SE S AKTUÁLNÍMI PRAVIDLY pobytu dětí ještě před nástupem do MŠ:

Do školky potřebuji....

PLAVÁNÍ

4.9.2020

Plavání pro předškoláčky začíná hned v pátek 4.9.2020. Tyká se tříd Ptáčat, Motýlků, Medvídků a Žabiček. Více info na třídách a na stránkách tříd.

Schůzky rodičů

Tento týden

Schůzky rodičů se konají v týdnu od 14.9.2020 na jednotlivých třídách. Více info zde na webu na stránkách tříd v záložce Naše třídy.

REKONSTRUKCE STŘECHY

od 25.5. do 7.9.2020

Rekonstrukce střechy pokračuje až do 9. října. Prosíme rodiče o zvýšenou opatrnost a dodržování bezpečnostních opatření.Děkujeme za pochopení

Výlet do lesa

22.9.2020

Třída Motýlků a Ptáčat odjíždí v úterý 22.9. v 8.45 autobusem od MŠ na výlet do lesa. Do baťůžku budou děti potřebovat pláštěnku, pití a malou dobrůtku. Svačit budeme ještě ve školce. Košíčky na sbírání přírodnin budou vítány!

jídelní lístek 28.9.2020 - 2.10.2020

Jídelní lístek 21.9.2020 - 25.9.2020