Přijímací řízení

O zařazení dítěte do mateřské školy rozhoduje, v souladu s § 165 odst. 2 písm. b) školského zákona, ředitelka mateřské školy.

Ředitelka Mateřské školy, Chrudim 2, Na Valech 693 stanovila následující kritéria, podle nichž bude postupovat při rozhodování na základě ustanovení § 165 odst. 2 písm. b) zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání na školní rok 2019/2020 v případě, kdy počet žádostí o přijetí k předškolnímu vzdělávání v daném roce překročí stanovenou kapacitu maximálního počtu dětí pro mateřskou školu.

I. Předškolní vzdělávání se zpravidla poskytuje dětem ve věku od 3 let až do začátku povinné školní docházky.

II. Při přijímání dětí do mateřské školy vychází ředitelka z následujících kritérií. Přednostně bude přijato dítě s vyšším celkovým hodnocením. Při shodném počtu bodů bude rozhodovat věk dítěte (starší má přednost). Nerozhoduje datum přijetí přihlášky podané v řádném termínu.

III. Pokud se uvolní místo v mateřské škole po ukončení přijímacího řízení, a tato skutečnost bude známá do 30. 6. 2019, budou přijaty děti, které se v přijímacím řízení umístily v pořadí za posledním přijatým dítětem.

Kritéria a počet bodů:

1. Dítě s trvalým pobytem ve školském obvodu stanoveném vyhláškou města Chrudim č. 4/2018, podle které školský obvod tvoří celé územní město Chrudim včetně místních částí

10 bodů

2. Dítě, jehož sourozenec je zapsán k docházce v MŠ, Chrudim 2, Na Valech 693 pro školní rok 2019/2020
lze zohlednit pouze u dětí, které dovrší 3 let k 31. 12. 2019

5 bodů

Bez ohledu na bodové hodnocení může ředitelka přihlédnout k důvodům hodným zvláštního zřetele, např. zdravotní stav zákonných zástupců (doložit ZTP, invalidní důchod apod.) a dále k celkové zralosti dítěte.

Zápis do MŠ bude probíhat ve čtvrtek 9. května 2019 do 9 do 17 hodin a v pátek 10. května od 9 do 11 hodin.

K zápisu si přineste s sebou:

vyplněnou žádost o přijetí dítěte do mateřské školy, potvrzení od lékaře ne starší než jeden měsíc, rodný list dítěte, průkaz totožnosti (OP nebo pas), případně výše uvedená potvrzení.

O rozhodnutí o přijetí či nepřijetí budete informováni v zákonné lhůtě, která činí 30 dní od podání žádosti, zveřejněním seznamu registračích čísel dne 4. června na webových stránkách naší školy. Registrační číslo obdržíte při zápisu. Ve čtvrtek 6. června od 9 hodin do 16.00 se rodiče nepřijatých dětí dostaví osobně pro rozhodnutí do ředitelny školy. Nahlížet do spisu lze během přijímacího řízení nejpozději však do pondělí 3. června.

Tiskopis žádosti o přijetí lze vyzvednout v MŠ nebo zde

Vstup do mateřské školy je pro dítě i pro rodiče přelomovým krokem. Děti od určitého věku společnost dětského kolektivu potřebují, ale pokud se vstup do školky uspěchá, může být pro dítě traumatizující a stresující. Proto by si rodiče měli položit otázku: „Je naše dítě zralé a připravené na to, aby začalo navštěvovat mateřskou školu?“

Ditě, které začíná navštěvovat mateřskou školu, by mělo zvládnout:
  • Samostatně se najíst lžící
  • Pít ze skleničky, umět přijímat tuhou stravu
  • Vydržet sedět při jídle u stolu
  • Zvládat základní hygienické návyky – samostatně si umýt ruce, umět si pustit vodu, utřít se do ručníku, používat WC – umět si dojít včas, nepoužívat pleny
  • Používat kapesník, umět se vysmrkat s pomocí dospělého
  • Zvládat základy sebeobsluhy – samostatně se svléknout a alespoň si obléknout kalhoty a obout si bačkory
  • Zvládnout chůzi po schodech
  • Poznat si svoje věci
  • Mluvit jednoduchými větami, vyjadřovat svá přání a obavy
  • Být schopné zaujmout se hrou či činností alespoň po dobu 5 minut
  • Zvládnout odloučení od matky

Děkujeme všem rodičům, kteří se s námi zapojili do sbírky pro Fond Sidus

Děkujeme všem maminkám za návštěvy naší PŘEDŠKOLKY, obešli jsme dvě kolečka malých tříd. Vzhledem k blížícím se prázdninám a současného počasí se předškolka již nebude konat. Těšíme se na vás v září.

NEPŘIJATÉ DĚTI - prosíme rodiče nepřijatých dětí, aby si přišli do školky pro rozhodnutí o nepřijetí osobně ve středu 5.6. od 15 do 17 hod. nebo ve čtvrtek 6.6. od 12 do 15 hodin. Děkuji

VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ dětí k předškolnímu vzdělávání na školní rok 2019/2020. Zároveň srdečně zvu nové rodiče na schůzku, která se bude konat 17.ČERVNA od 15.30 hodin ve třídě motýlků (přízemí budovy ředitelství).

PRÁZDNINOVÝ PROVOZ - organizace a zajištění prázdninového provozu, úplata v době prázdnin a provozní doba.

Děti a maminky, přijďte si hrát do školky

25.4.2019

Pro nově příchozí děti jsme přichystali každý čtvrtek hraní a zábavu, můžete si s dětmi pohrát a začít si zvykat na školku. Poprvé se sejdeme ve třídě Sluníček. Dále Vás budeme informovat. Začínáme 25. dubna od 9.45 do 11.00. Těší se kolektiv školky.

"Čtvrtá předškolka"

23.5.2019

Na čtvrté hraní ve školce pro nově příchozí děti se sejdeme ve čtvrtek 23.5.2019, v 10:00 na třídě Sluníček (ulice Sladkovského). Na všechny se moc těšíme.

Alfonzovy pokusy

4.6.2019

Úterý 4.6.2019 od 14:00 na školkové zahradě. Těšíme se na Vás.

PÁTÁ PŘEDŠKOLKA

30.5.2019

Tentokrát se na vás těšíme v naší nejmenší třídě "Koťátek"

6. PŘEDŠKOLKA

6. 6. 2019

Ve čtvrtek 6. června od 10 hodin se na vás těšíme tentokrát ve třídě KUŘÁTEK v budově Na Valech 182 (vedle katastru).

Jídelní lístek 3.6. - 7.6.2019

Jídelní lístek 17.6. - 21.6.2019