Stravování

• Po přijetí dítěte do MŠ je se zákonným zástupcem dítěte domluven způsob a rozsah stravování.
  • Je-li dítě v době podávání stravy přítomno, stravuje se vždy.
  • Dítě má právo denně odebrat dopolední přesnídávku, oběd a odpolední svačinu. Pokud má dítě do 8 hodin téhož dne odhlášenu přesnídávku nebo odpolední svačinu, je mu z celkové částky stravného odečtena.
  • Nepřítomnost dítěte se omlouvá nejpozději do 8 hodin téhož dne. Neomluvenému dítěti se stravné započítává v plné výši.
  • Stravné se platí zálohově inkasním příkazem z účtu rodičů nebo složenkou.
Mateřská škola Na Valech, Chrudim

• Stravné na celý den pro děti 3-6 leté činí 35,- Kč
  • Cena přesnídávky 7,- Kč
  • Cena oběda 20,- Kč
  • Cena odpolední svačiny 7,- Kč
  • Pitný režim 1,- Kč
  • Stravné na celý den pro děti 7 leté činí 36,- Kč
  • Cena přesnídávky 7,- Kč
  • Cena oběda 21,- Kč
  • Cena odpolední svačiny 7,- Kč
  • Pitný režim 1,- Kč

Tiskopis Přihlášky ke stravování dítěte, úhradě školného naleznete zde

Naše mateřská škola je zapojena do projektu Zdraví do škol

Spolek Zdraví do škol, z.s. je dobrovolné, nepolitické sdružení nutričních terapeutů, poradců výživy, ostatních odborníků, rodičů žáků a dalších podporovatelů zdravého životního stylu a vývoje dětí, mládeže i dospělých. Své poznatky a zkušenosti předává zábavnou formou.

„ZDRAVÉ DÍTĚ = ZDRAVÝ DOSPĚLÝ“

Spolek respektuje platná výživová doporučení. V rámci prevence dbá na kvalitu stravy, pohybových aktivit i psychické pohody. Dokáže pomoci školám i rodičům s celou řadou otázek týkajících se aplikace zásad zdravého životního stylu malých i velkých školáků.

„VŠECHNY DĚTI SI ZASLOUŽÍ ZDRAVÍ DO ŠKOL od A do Z“

Více informací najdete na stránkách zde

Mateřská škola Na Valech, Chrudim

Co se z knížek nedozvíte aneb jak na stravu malých

Setkání rodičů s lektorkou Z. Kielovou.

Rybí polévka "UCHA"

Receptura na Rybí polévku "UCHA"

Luštěniny II.

Hrách a cizrna

Luštěniny III.

Čočka, fazole a sója

Zásady výživy dětí

V dětském věku má výživa rozhodující význam pro správný růst a celkový vývoj organizmu.

Jaké pečivo dětem?

Doporučené množství pečiva a cereálií na den pro dospělé a děti se liší.

Proč děti potřebují maso

Článek o výživové poradkyně : Potřebují děti maso?

Luštěniny

Dejte zelenou luštěninám!!!

Kuskusoto s kuřecím masem

Receptura

Upřesnění termínů VÁNOČNÍCH SETKÁNÍ s vánočním tvořením na jednotlivých třídách 11.12. - koťátka, méďové a kuřátka 12.12. - žabky, berušky 13.12. - sluníčka, motýlci, ptáčata Čas je uveden na plakátcích v šatnách.

Akce HALLOWEEN se PŘESOUVÁ NA STŘEDU 31.10.2018!!! (z důvodu nepříznivého počasí) děkujeme.

Halloween u nás ve školce ! 24.10.2018 od 16:30, těšíme se Vás :)

Brigáda zahrady! Sejdeme se v 16.00 hodin na zahradě u budovy kuřátek a berušek. Budeme uklízet zahrady před zimou, natírat bludiště a možná i střechu ????

Divadlo

7.12.

V pátek 7. 12. jdou motýlci a ptáčata do divadla K. Pippicha na Vánoční kabaret. Představení začíná v 10 hodin.

Pasíčka

10.12.

V pondělí 10. 12. odjíždějí v 8 hodin děti ze žabiček a sluníček do záchranné stanice Pasíčka, kde se zúčastní programu Vánoce se zvířátky. Bližší informace ve třídách dětí.

Divadlo

14.12.

V pátek 14. 12. jdou do divadla K.Pippicha děti ze žabiček na představení ZuŠ Chrudim Sůl nad zlato.

Pasíčka

14.12.

Děti z motýlků a ptáčat navštíví Vánoce se zvířátky v Pasíčkách v pátek 14. 12. Bližší informace v šatnách dětí.

Vánoční zpívání

17.12.

V pondělí 17.12. všem dětem z celé školky zazpívají chlapci ze ZuŠ Bonifantes vánoční koledy a písničky.

Jídelní lístek 10.12. - 14.12.2018

Jídelní lístek 26.11. - 30.11.2018