Stravování

• Po přijetí dítěte do MŠ je se zákonným zástupcem dítěte domluven způsob a rozsah stravování.
  • Je-li dítě v době podávání stravy přítomno, stravuje se vždy.
  • Dítě má právo denně odebrat dopolední přesnídávku, oběd a odpolední svačinu. Pokud má dítě do 8 hodin téhož dne odhlášenu přesnídávku nebo odpolední svačinu, je mu z celkové částky stravného odečtena.
  • Nepřítomnost dítěte se omlouvá nejpozději do 8 hodin téhož dne. Neomluvenému dítěti se stravné započítává v plné výši.
  • Stravné se platí zálohově inkasním příkazem z účtu rodičů nebo složenkou.
Mateřská škola Na Valech, Chrudim

• Stravné na celý den pro děti 3-6 leté činí 38,- Kč
  • Cena přesnídávky 8,- Kč
  • Cena oběda 21,- Kč
  • Cena odpolední svačiny 8,- Kč
  • Pitný režim 1,- Kč
  • Stravné na celý den pro děti 7 leté činí 39,- Kč
  • Cena přesnídávky 8,- Kč
  • Cena oběda 22,- Kč
  • Cena odpolední svačiny 8,- Kč
  • Pitný režim 1,- Kč

Tiskopis Přihlášky ke stravování dítěte, úhradě školného naleznete zde

Naše mateřská škola je zapojena do projektu Zdraví do škol

Spolek Zdraví do škol, z.s. je dobrovolné, nepolitické sdružení nutričních terapeutů, poradců výživy, ostatních odborníků, rodičů žáků a dalších podporovatelů zdravého životního stylu a vývoje dětí, mládeže i dospělých. Své poznatky a zkušenosti předává zábavnou formou.

„ZDRAVÉ DÍTĚ = ZDRAVÝ DOSPĚLÝ“

Spolek respektuje platná výživová doporučení. V rámci prevence dbá na kvalitu stravy, pohybových aktivit i psychické pohody. Dokáže pomoci školám i rodičům s celou řadou otázek týkajících se aplikace zásad zdravého životního stylu malých i velkých školáků.

„VŠECHNY DĚTI SI ZASLOUŽÍ ZDRAVÍ DO ŠKOL od A do Z“

Více informací najdete na stránkách zde

Mateřská škola Na Valech, Chrudim

Co se z knížek nedozvíte aneb jak na stravu malých

Setkání rodičů s lektorkou Z. Kielovou.

Rybí polévka "UCHA"

Receptura na Rybí polévku "UCHA"

Luštěniny II.

Hrách a cizrna

Luštěniny III.

Čočka, fazole a sója

Zásady výživy dětí

V dětském věku má výživa rozhodující význam pro správný růst a celkový vývoj organizmu.

Jaké pečivo dětem?

Doporučené množství pečiva a cereálií na den pro dospělé a děti se liší.

Proč děti potřebují maso

Článek o výživové poradkyně : Potřebují děti maso?

Luštěniny

Dejte zelenou luštěninám!!!

Kuskusoto s kuřecím masem

Receptura

ZVEME RODIČE PŘIJATÝCH DĚTÍ NA 1. INFORMATIVNÍ SCHŮZKU dne 15.6.2021 v 15.30 na třídu MOTÝLKŮ - přízemí budovy Na Valech 693. PŘIJĎTE BEZ DĚTÍ

Vyražte do přírody, kousek od Chrudimi. Poklad je přístupný všem ze školky, ovšem kvalitu dobrodružné cesty může ovlivnit nepřízeň počasí i lidské přičinění.V případě zjištění poničení (po cestě i u pokladu),volejte na číslo 704613991. Budeme rádi za fotky.

PRÁZDNINOVÝ PROVOZ: měsíc červenec otevřena naše MŠ - rozdělení dětí na třídy viz příloha, měsíc srpen provoz na MŠ Malíka.

VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ - přijaté děti: Zveme rodiče na 1. informativní schůzku, která se bude konat v úterý 15.6. od 15.30 v budově ředitelství na třídě motýlků.

VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ - nepřijaté dět: Prosíme rodiče, NEPŘIJATÝCH dětí, aby v pondělí 7.6. a v úterý 8.6 od 9 do 16 hodin přišli podepsat rozhodnutí do ředitelny.

SCHŮZKA S RODIČI PŘIJATÝCH DĚTÍ

15.6.2021 15.30

Srdečně zveme rodiče přijatých dětí na 1. informativní schůzku, ve třídě motýlků pracoviště Na Valech 693. PROGRAM:Seznámení s MŠ, Organizační záležitosti a rozdělení dětí do tříd, Stravné a školné, Možnost adaptace, Různé

Školková olympiáda

24. - 28.5.2021

Na konci května nás čeká týden olympijského sportování. Více info na třídách.

Fotografování

Ve čtvrtek 13.5. dopoledne se budou děti fotit na třídní foto venku.

Čarodějnice

V pátek 30.4. (v dopoledních hodinách) se děti mohou těšit na ČARODĚJNICKÝ DEN. Půjdeme strašidelnou cestu s malou čarodějnicí. Prosíme, aby si děti přinesly čarodějnický kostým.

ZÁPIS DO MŠ

10. a 11. května

Od pondělí 3. května můžete posílat nebo vhazovat do schránky žádosti o přijetí dětí do školky. Žádost můžete podat osobně 10. a 11.5. Prosíme, předem zavolejte, abychom si domluvili čas setkání: 734417599. Děkujeme a těšíme se na vás.

Jídelní lístek 7.6.2021 - 11.6.2021

Jídelní lístek 14.6.2021 - 18.6.2021