Stravování

• Po přijetí dítěte do MŠ je se zákonným zástupcem dítěte domluven způsob a rozsah stravování.
  • Je-li dítě v době podávání stravy přítomno, stravuje se vždy.
  • Dítě má právo denně odebrat dopolední přesnídávku, oběd a odpolední svačinu. Pokud má dítě do 8 hodin téhož dne odhlášenu přesnídávku nebo odpolední svačinu, je mu z celkové částky stravného odečtena.
  • Nepřítomnost dítěte se omlouvá nejpozději do 8 hodin téhož dne. Neomluvenému dítěti se stravné započítává v plné výši.
  • Stravné se platí zálohově inkasním příkazem z účtu rodičů nebo složenkou.
Mateřská škola Na Valech, Chrudim

• Stravné na celý den pro děti 3-6 leté činí 38,- Kč
  • Cena přesnídávky 8,- Kč
  • Cena oběda 21,- Kč
  • Cena odpolední svačiny 8,- Kč
  • Pitný režim 1,- Kč
  • Stravné na celý den pro děti 7 leté činí 39,- Kč
  • Cena přesnídávky 8,- Kč
  • Cena oběda 22,- Kč
  • Cena odpolední svačiny 8,- Kč
  • Pitný režim 1,- Kč

Tiskopis Přihlášky ke stravování dítěte, úhradě školného naleznete zde

Naše mateřská škola je zapojena do projektu Zdraví do škol

Spolek Zdraví do škol, z.s. je dobrovolné, nepolitické sdružení nutričních terapeutů, poradců výživy, ostatních odborníků, rodičů žáků a dalších podporovatelů zdravého životního stylu a vývoje dětí, mládeže i dospělých. Své poznatky a zkušenosti předává zábavnou formou.

„ZDRAVÉ DÍTĚ = ZDRAVÝ DOSPĚLÝ“

Spolek respektuje platná výživová doporučení. V rámci prevence dbá na kvalitu stravy, pohybových aktivit i psychické pohody. Dokáže pomoci školám i rodičům s celou řadou otázek týkajících se aplikace zásad zdravého životního stylu malých i velkých školáků.

„VŠECHNY DĚTI SI ZASLOUŽÍ ZDRAVÍ DO ŠKOL od A do Z“

Více informací najdete na stránkách zde

Mateřská škola Na Valech, Chrudim

Co se z knížek nedozvíte aneb jak na stravu malých

Setkání rodičů s lektorkou Z. Kielovou.

Rybí polévka "UCHA"

Receptura na Rybí polévku "UCHA"

Luštěniny II.

Hrách a cizrna

Luštěniny III.

Čočka, fazole a sója

Zásady výživy dětí

V dětském věku má výživa rozhodující význam pro správný růst a celkový vývoj organizmu.

Jaké pečivo dětem?

Doporučené množství pečiva a cereálií na den pro dospělé a děti se liší.

Proč děti potřebují maso

Článek o výživové poradkyně : Potřebují děti maso?

Luštěniny

Dejte zelenou luštěninám!!!

Kuskusoto s kuřecím masem

Receptura

V nejbližší době se půjdeme podívat s předškoláky do základních škol, prosíme zapisujte svůj zájem na nástěnky v šatnách, děkujeme.

Hledání VELIKONOČNÍHO POKLADU proběhne ve středu 8.dubna v dopoledních hodinách.

Váhate, zda-li je Vaše dítě zralé a připravené pro vstup do školy?Zveme Vás na Workshop pro rodiče s Mgr. Hanou Otevřelovou dne 30. 3. od 15. 30 hodin ve třídě Motýlků.

Provoz MŠ o pololetních a jarních prázdninách

POTVRZENÍ O ÚHRADĚ PŘEDŠKOLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ se bude vydávat proti podpisu na třídách od pondělí 13.1.2020

Oční screening

9.3.2020

Proběhne v dopoledních hodinách zrakový screening. Pro nové děti a předškoláky zdarma.

Workshop pro rodiče

30.3.2020

Jarní focení

26.3.2020

Jarní focení proběhne v dopoledních hodinách, od 7:30. focení sourozenců plánujeme na konec focení - prosíme o domluvu s paní učitelkou.

Mateřinka 2020

18.3.2020

Přijďte se podívat a podpořit nás. Mateřinka Chrudim od 14:00 do 16:30 v divadle Karla Pippicha.

Pohádka ve školce

14.4.2020

Pohádka "O kohoutkovi a slepičce" v dopoledních hodinách.

Jídelní lístek 24.2. - 28.2.2020

Jídelní lístek 17.2. - 21.2.2020