Stravování

• Po přijetí dítěte do MŠ je se zákonným zástupcem dítěte domluven způsob a rozsah stravování.
  • Je-li dítě v době podávání stravy přítomno, stravuje se vždy.
  • Dítě má právo denně odebrat dopolední přesnídávku, oběd a odpolední svačinu. Pokud má dítě do 8 hodin téhož dne odhlášenu přesnídávku nebo odpolední svačinu, je mu z celkové částky stravného odečtena.
  • Nepřítomnost dítěte se omlouvá nejpozději do 8 hodin téhož dne. Neomluvenému dítěti se stravné započítává v plné výši.
  • Stravné se platí zálohově inkasním příkazem z účtu rodičů nebo složenkou.
Mateřská škola Na Valech, Chrudim

• Stravné na celý den pro děti 3-6 leté činí 35,- Kč
  • Cena přesnídávky 7,- Kč
  • Cena oběda 20,- Kč
  • Cena odpolední svačiny 7,- Kč
  • Pitný režim 1,- Kč
  • Stravné na celý den pro děti 7 leté činí 36,- Kč
  • Cena přesnídávky 7,- Kč
  • Cena oběda 21,- Kč
  • Cena odpolední svačiny 7,- Kč
  • Pitný režim 1,- Kč

Tiskopis Přihlášky ke stravování dítěte, úhradě školného naleznete zde

Naše mateřská škola je zapojena do projektu Zdraví do škol

Spolek Zdraví do škol, z.s. je dobrovolné, nepolitické sdružení nutričních terapeutů, poradců výživy, ostatních odborníků, rodičů žáků a dalších podporovatelů zdravého životního stylu a vývoje dětí, mládeže i dospělých. Své poznatky a zkušenosti předává zábavnou formou.

„ZDRAVÉ DÍTĚ = ZDRAVÝ DOSPĚLÝ“

Spolek respektuje platná výživová doporučení. V rámci prevence dbá na kvalitu stravy, pohybových aktivit i psychické pohody. Dokáže pomoci školám i rodičům s celou řadou otázek týkajících se aplikace zásad zdravého životního stylu malých i velkých školáků.

„VŠECHNY DĚTI SI ZASLOUŽÍ ZDRAVÍ DO ŠKOL od A do Z“

Více informací najdete na stránkách zde

Mateřská škola Na Valech, Chrudim

Co se z knížek nedozvíte aneb jak na stravu malých

Setkání rodičů s lektorkou Z. Kielovou.

Rybí polévka "UCHA"

Receptura na Rybí polévku "UCHA"

Luštěniny II.

Hrách a cizrna

Luštěniny III.

Čočka, fazole a sója

Zásady výživy dětí

V dětském věku má výživa rozhodující význam pro správný růst a celkový vývoj organizmu.

Jaké pečivo dětem?

Doporučené množství pečiva a cereálií na den pro dospělé a děti se liší.

Proč děti potřebují maso

Článek o výživové poradkyně : Potřebují děti maso?

Luštěniny

Dejte zelenou luštěninám!!!

Kuskusoto s kuřecím masem

Receptura

Pálení ČARODĚJNIC Monaco, start 16:00 ! Na všechny se moc těšíme!

Pro nově příchozí děti jsme přichystali každý čtvrtek hraní a zábavu, můžete si s dětmi pohrát a začít si zvykat na školku. Poprvé se sejdeme ve třídě Sluníček. Dále Vás budeme informovat. Začínáme 25. dubna od 9.45 do 11.00. Těší se kolektiv školky.

Naše MŠ ve spolupráci s humanitární organizací Diakonie Broumov pořádá sbírku použitého ošacení a textilu.

Sbírka použitého oblečení

8. - 11. 4. 2019

Děti a maminky, přijďte si hrát do školky

25.4.2019

Pálení ČARODĚJNIC

25.4.2019

Od 16:00 na Monacu! Na všechny se moc těšíme!

Jídelní lístek 22.4. - 26.4.2019

Jídelní lístek 15.4. - 19.4.2019