Stravování

• Po přijetí dítěte do MŠ je se zákonným zástupcem dítěte domluven způsob a rozsah stravování.
  • Je-li dítě v době podávání stravy přítomno, stravuje se vždy.
  • Dítě má právo denně odebrat dopolední přesnídávku, oběd a odpolední svačinu. Pokud má dítě do 8 hodin téhož dne odhlášenu přesnídávku nebo odpolední svačinu, je mu z celkové částky stravného odečtena.
  • Nepřítomnost dítěte se omlouvá nejpozději do 8 hodin téhož dne. Neomluvenému dítěti se stravné započítává v plné výši.
  • Stravné se platí zálohově inkasním příkazem z účtu rodičů nebo složenkou.
Mateřská škola Na Valech, Chrudim

• Stravné na celý den pro děti 3-6 leté činí 38,- Kč
  • Cena přesnídávky 8,- Kč
  • Cena oběda 21,- Kč
  • Cena odpolední svačiny 8,- Kč
  • Pitný režim 1,- Kč
  • Stravné na celý den pro děti 7 leté činí 39,- Kč
  • Cena přesnídávky 8,- Kč
  • Cena oběda 22,- Kč
  • Cena odpolední svačiny 8,- Kč
  • Pitný režim 1,- Kč

Tiskopis Přihlášky ke stravování dítěte, úhradě školného naleznete zde

Naše mateřská škola je zapojena do projektu Zdraví do škol

Spolek Zdraví do škol, z.s. je dobrovolné, nepolitické sdružení nutričních terapeutů, poradců výživy, ostatních odborníků, rodičů žáků a dalších podporovatelů zdravého životního stylu a vývoje dětí, mládeže i dospělých. Své poznatky a zkušenosti předává zábavnou formou.

„ZDRAVÉ DÍTĚ = ZDRAVÝ DOSPĚLÝ“

Spolek respektuje platná výživová doporučení. V rámci prevence dbá na kvalitu stravy, pohybových aktivit i psychické pohody. Dokáže pomoci školám i rodičům s celou řadou otázek týkajících se aplikace zásad zdravého životního stylu malých i velkých školáků.

„VŠECHNY DĚTI SI ZASLOUŽÍ ZDRAVÍ DO ŠKOL od A do Z“

Více informací najdete na stránkách zde

Mateřská škola Na Valech, Chrudim

Co se z knížek nedozvíte aneb jak na stravu malých

Setkání rodičů s lektorkou Z. Kielovou.

Rybí polévka "UCHA"

Receptura na Rybí polévku "UCHA"

Luštěniny II.

Hrách a cizrna

Luštěniny III.

Čočka, fazole a sója

Zásady výživy dětí

V dětském věku má výživa rozhodující význam pro správný růst a celkový vývoj organizmu.

Jaké pečivo dětem?

Doporučené množství pečiva a cereálií na den pro dospělé a děti se liší.

Proč děti potřebují maso

Článek o výživové poradkyně : Potřebují děti maso?

Luštěniny

Dejte zelenou luštěninám!!!

Kuskusoto s kuřecím masem

Receptura

VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ NA ŠKOLNÍ ROK 2020/2021. Prosíme rodiče nepřijatých dětí, aby si 4. června od 9 do 16 hodin přišli do ředitelny pro rozhodnutí. Rodiče přijatých dětí zveme na schůzku, která se bude konat 16.6. v 15.30. Bližší informace uvedeme později.

Prosíme rodiče dětí, které nastoupí do školky od 25.5.2020, aby jim s sebou z hygienických důvodů nachystali a podepsali lahvičku s uzavíratelným pítkem (Kubík, Jupík,...). Čaj a šťávu si děti budou doplňovat během dne, pití budou mít stále s sebou i na zahradě.

25.5. bude OBNOVEN PROVOZ MŠ. Z důvodu zajištění hg.a bezpečnostních opatření v důsledku Kovid 19 a chodu školy budou přijímány děti nahlášené do 18.5. V příloze jsou ke stažení čestné prohlášení a mimožádná pravidla, která přinesete podepsaná 1.den nástupu do MŠ.

PRÁZDNINOVÝ PROVOZ. Naše mateřská škola bude uzavřena od 29.6 2020 do 31.7. 2020.

OD 29.6. 2020 DO 31.7.2020 BUDE V PROVOZU MŠ, Dr. J. MALÍKA. Kdo má zájem o umístění dítěte v měsíci červenci, vyplňte přihlášku v příloze včetně týdnů/dnů,, ve kterých MŠ potřebujete, podepište a naskenovanou pošlete na e-mail reditel@msvaly.cz.NEJPOZDĚJI DO 28.5.

REKONSTRUKCE STŘECHY

od 25.5. do 7.9.2020

V pondělí se zahajuje rekonstrukce střechy budovy Na Valech 193. Prosíme rodiče o zvýšenou opatrnost a dodržování bezpečnostních opatření.Vcházet do šaten medvídků a koťátek se bude přes vedlejší budovu 182.Děkujeme za pochopení

Prázdniny

V červenci je zavřená naše MŠ, provoz má MŠ Dr.J.Malíka, v srpnu máme otevřeno my a MŠ Malíka zavřeno. Do 28.5. je třeba přihlásit děti - viz novinky - pozdější přihlášky nebudou akceptovány.

Mateřinka

MATEŘINKA se v letošním školním roce nebude konat ani v náhradním termínu. Vracet vstupné na Mateřinku bude Chrudimská beseda vracet do 30.6.2020. S případnými dotazy se obracejte na Chrudimskou besedu.

jídelní lístek 8.6.2020 - 12.6.2020

Jídelní lístek 1.6.2020 - 5.6.2020