Stravování

• Po přijetí dítěte do MŠ je se zákonným zástupcem dítěte domluven způsob a rozsah stravování.
  • Je-li dítě v době podávání stravy přítomno, stravuje se vždy.
  • Dítě má právo denně odebrat dopolední přesnídávku, oběd a odpolední svačinu. Pokud má dítě do 8 hodin téhož dne odhlášenu přesnídávku nebo odpolední svačinu, je mu z celkové částky stravného odečtena.
  • Nepřítomnost dítěte se omlouvá nejpozději do 8 hodin téhož dne. Neomluvenému dítěti se stravné započítává v plné výši.
  • Stravné se platí zálohově inkasním příkazem z účtu rodičů nebo složenkou.
Mateřská škola Na Valech, Chrudim

• Stravné na celý den pro děti 3-6 leté činí 35,- Kč
  • Cena přesnídávky 7,- Kč
  • Cena oběda 20,- Kč
  • Cena odpolední svačiny 7,- Kč
  • Pitný režim 1,- Kč
  • Stravné na celý den pro děti 7 leté činí 36,- Kč
  • Cena přesnídávky 7,- Kč
  • Cena oběda 21,- Kč
  • Cena odpolední svačiny 7,- Kč
  • Pitný režim 1,- Kč

Tiskopis Přihlášky ke stravování dítěte, úhradě školného naleznete zde

Naše mateřská škola je zapojena do projektu Zdraví do škol

Spolek Zdraví do škol, z.s. je dobrovolné, nepolitické sdružení nutričních terapeutů, poradců výživy, ostatních odborníků, rodičů žáků a dalších podporovatelů zdravého životního stylu a vývoje dětí, mládeže i dospělých. Své poznatky a zkušenosti předává zábavnou formou.

„ZDRAVÉ DÍTĚ = ZDRAVÝ DOSPĚLÝ“

Spolek respektuje platná výživová doporučení. V rámci prevence dbá na kvalitu stravy, pohybových aktivit i psychické pohody. Dokáže pomoci školám i rodičům s celou řadou otázek týkajících se aplikace zásad zdravého životního stylu malých i velkých školáků.

„VŠECHNY DĚTI SI ZASLOUŽÍ ZDRAVÍ DO ŠKOL od A do Z“

Více informací najdete na stránkách zde

Mateřská škola Na Valech, Chrudim

Co se z knížek nedozvíte aneb jak na stravu malých

Setkání rodičů s lektorkou Z. Kielovou.

Rybí polévka "UCHA"

Receptura na Rybí polévku "UCHA"

Luštěniny II.

Hrách a cizrna

Luštěniny III.

Čočka, fazole a sója

Zásady výživy dětí

V dětském věku má výživa rozhodující význam pro správný růst a celkový vývoj organizmu.

Jaké pečivo dětem?

Doporučené množství pečiva a cereálií na den pro dospělé a děti se liší.

Proč děti potřebují maso

Článek o výživové poradkyně : Potřebují děti maso?

Luštěniny

Dejte zelenou luštěninám!!!

Kuskusoto s kuřecím masem

Receptura

Vážení rodiče, ještě zbývá pár měsíců času, ale Vy už jste s předškoláky v plné přípravě na zápis do 1. třídy. Vydavatelství NovaDida nově vytvořili na webu www.novadida.cz odkaz PORADNA sérii článků o ŠKOLNÍ ZRALOSTI.

Školní zralost

Základní škola Školní náměstí zve rodiče a budoucí školáky na Den otevřených dveří , který se koná 14. února od 14 hodin.

DĚKUJEME VŠEM RODIČŮM, KTEŘÍ S NÁMI BĚHALI.UMÍSTILI JSME SE NA KRÁSNÉM 5.MÍSTĚ. Pomohli jste nám získat pro školku pět tisíc na sportovní náčiní.

skolkavaly.rajce.idnes.cz/Vanhuv_beh_2018/

Omlouváme se, ale porucha pevné linky stále není odtraněna. Volejte na 734 417 599 a do školní jídelny na 734 417 598. Děkujeme za pochopení.

Lyžování pro předškoláky

9.1.2019

dopolední lyžování pro přihlášené předškoláky Ski areál Hlinsko. Odjezd od MŠ -7,15 (Prosíme rodiče, aby ráno vodily děti přímo k autobusu) Termíny: 9.1., 16.1., 23.1., 30.1,20.2. Dopolední svačina nebude počítána. Rodiče nezapomeňte v případě nemoci dítě omluvit.

Divadlo

15.2.2019

Po jarních prázdninách nás navštíví divadelní představení. Pohádku O pejskovi shlédnou mladší děti z kuřátek, berušek, koťátek, medvídků a sluníček.

Divadlo

18.2.2019

V pondělí 18. února půjdou předškolní děti z motýlků, ptáčat a žabiček do divadla K. Pippicha na představení Kterak čtyřhlavý drak Yrav Yvolrak požral Karla.

Workshop pro rodiče

11.2.2019 od 16:00

Workshop pro rodiče předškoláků.

Jídelní lístek 11.2. - 15.2.2019

Jídelní lístek 18.2. - 22.2.2019