Stravování

• Po přijetí dítěte do MŠ je se zákonným zástupcem dítěte domluven způsob a rozsah stravování.
  • Je-li dítě v době podávání stravy přítomno, stravuje se vždy.
  • Dítě má právo denně odebrat dopolední přesnídávku, oběd a odpolední svačinu. Pokud má dítě do 8 hodin téhož dne odhlášenu přesnídávku nebo odpolední svačinu, je mu z celkové částky stravného odečtena.
  • Nepřítomnost dítěte se omlouvá nejpozději do 8 hodin téhož dne. Neomluvenému dítěti se stravné započítává v plné výši.
  • Stravné se platí zálohově inkasním příkazem z účtu rodičů nebo složenkou.
Mateřská škola Na Valech, Chrudim

• Stravné na celý den pro děti 3-6 leté činí 38,- Kč
  • Cena přesnídávky 8,- Kč
  • Cena oběda 21,- Kč
  • Cena odpolední svačiny 8,- Kč
  • Pitný režim 1,- Kč
  • Stravné na celý den pro děti 7 leté činí 39,- Kč
  • Cena přesnídávky 8,- Kč
  • Cena oběda 22,- Kč
  • Cena odpolední svačiny 8,- Kč
  • Pitný režim 1,- Kč

Tiskopis Přihlášky ke stravování dítěte, úhradě školného naleznete zde

Naše mateřská škola je zapojena do projektu Zdraví do škol

Spolek Zdraví do škol, z.s. je dobrovolné, nepolitické sdružení nutričních terapeutů, poradců výživy, ostatních odborníků, rodičů žáků a dalších podporovatelů zdravého životního stylu a vývoje dětí, mládeže i dospělých. Své poznatky a zkušenosti předává zábavnou formou.

„ZDRAVÉ DÍTĚ = ZDRAVÝ DOSPĚLÝ“

Spolek respektuje platná výživová doporučení. V rámci prevence dbá na kvalitu stravy, pohybových aktivit i psychické pohody. Dokáže pomoci školám i rodičům s celou řadou otázek týkajících se aplikace zásad zdravého životního stylu malých i velkých školáků.

„VŠECHNY DĚTI SI ZASLOUŽÍ ZDRAVÍ DO ŠKOL od A do Z“

Více informací najdete na stránkách zde

Mateřská škola Na Valech, Chrudim

Co se z knížek nedozvíte aneb jak na stravu malých

Setkání rodičů s lektorkou Z. Kielovou.

Rybí polévka "UCHA"

Receptura na Rybí polévku "UCHA"

Luštěniny II.

Hrách a cizrna

Luštěniny III.

Čočka, fazole a sója

Zásady výživy dětí

V dětském věku má výživa rozhodující význam pro správný růst a celkový vývoj organizmu.

Jaké pečivo dětem?

Doporučené množství pečiva a cereálií na den pro dospělé a děti se liší.

Proč děti potřebují maso

Článek o výživové poradkyně : Potřebují děti maso?

Luštěniny

Dejte zelenou luštěninám!!!

Kuskusoto s kuřecím masem

Receptura

V týdnu od 26.10.-30.10. bude v MŠ prázdninový provoz - viz rozpis.

DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ v naší mateřské škole. Přílohou ke školnímu řádu uvádíme podmínky a způsob vdělávání předškoláků, pro které je předškolní vzdělávání povinné.

Od příštího týdne (19.10.) bude opět fungovat zde na stránkách NÁPADNÍČEK - aktivity zejména pro děti, co nejsou ve školce.

DĚKUJEME MOC všem rodičům, kteří nám i v této době přišli pomoci s našimi zahradami. Udělali jsme kus práce.

PLAVÁNÍ je od 9.10.2020 kvůli vládním opatřením dočasně ZRUŠENO!

Papoušci ve školce ZRUŠENO

7.10.

AKCE JE BOHUŽEL ZRUŠENA. Ve středu 7.10. navštíví naši školku cizokrajní papoušci.

Školková brigáda

10.10.2020

Zveme všechny rodiče a přátele školky na školkovou brigádu:-) Program najdete v příloze.

Návštěva GEOPARKU

6.10. a 13.10.

Žabičky a Medvídci navštíví Geopark 6.10.; Ptáčata a Motýlci 13.10. Odjezd od školky v 8.10. Svačinku z domova s sebou. Bližší informace v šatnách tříd.

Výlet do lesa

14.10.

Medvídci a Koťátka pojedou 14.10. na výlet do lesa na Podhůru. Odjezd v 9 hodin, návrat na oběd.

REKONSTRUKCE STŘECHY

od 25.5. do 7.9.2020

Rekonstrukce střechy pokračuje až do 9. října. Prosíme rodiče o zvýšenou opatrnost a dodržování bezpečnostních opatření.Děkujeme za pochopení

jídelní lístek 26.10.2020 - 30.10.2020