Příjímací řízení (zápis dětí do MŠ)

O zařazení dítěte do mateřské školy rozhoduje, v souladu s § 165 odst. 2 písm. b) školského zákona, ředitelka mateřské školy.

Ředitelka Mateřské školy, Chrudim 2, Na Valech 693 stanovila následující kritéria, podle nichž bude postupovat při rozhodování na základě ustanovení § 165 odst. 2 písm. b) zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání na školní rok 2024/2025 v případě, kdy počet žádostí o přijetí k předškolnímu vzdělávání v daném roce překročí stanovenou kapacitu maximálního počtu dětí pro mateřskou školu.

I. Předškolní vzdělávání se zpravidla poskytuje dětem ve věku od 3 let až do začátku povinné školní docházky, dle podmínek školy a zralosti dítěte lze přijmout i dítě mladší 3 let.

II. Při přijímání dětí do mateřské školy vychází ředitelka z následujících kritérií. Přednostně bude přijato dítě s vyšším celkovým hodnocením. Při shodném počtu bodů bude rozhodovat věk dítěte (starší má přednost). Nerozhoduje datum přijetí přihlášky podané v řádném termínu.

III. Pokud se uvolní místo v mateřské škole po ukončení přijímacího řízení, a tato skutečnost bude známá do 30. 6. 2024, budou přijaty děti, které se v přijímacím řízení umístily v pořadí za posledním přijatým dítětem.

Kritéria a počet bodů:

1. Dítě s trvalým pobytem ve školském obvodu stanoveném vyhláškou města Chrudim č. 4/2018, podle které školský obvod tvoří celé územní město Chrudim včetně místních částí 10 bodů
2. Dítě, jehož sourozenec je zapsán k docházce v MŠ, Chrudim 2, Na Valech 693 pro školní rok 2024/2025 lze zohlednit pouze u dětí, které dovrší 3 let k 31. 8. 2024 5 bodů

Bez ohledu na bodové hodnocení může ředitelka přihlédnout k důvodům hodným zvláštního zřetele, např. zdravotní stav zákonných zástupců (doložit ZTP, invalidní důchod apod.) a dále k celkové zralosti dítěte.

Zápis k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2024/2025 se uskuteční ve čtvrtek 9. května 2024 od 9 do 17 hodin a v pátek 10. května od 9 do 11 hodin v ředitelně mateřské školy.

K zápisu přineste:

1. vyplněnou žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání,
  2. potvrzení od praktického dětského lékaře o řádném očkování dítěte, popřípadě potvrzení, že je dítě proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro kontraindikaci (vyjádření dětského lékaře)
  3. rodný list dítěte
  4. občanský průkaz nebo pas

V případě, že podáváte žádost ještě na jinou MŠ, uveďte na přihlášku, kterou MŠ upřednostňujete.

O rozhodnutí o přijetí či nepřijetí budete informováni v zákonné lhůtě, která činí 30 dní od podání žádosti, zveřejněním seznamu registračích čísel nejpozději v úterý 4.června 2024 na webových stránkách naší školy. Nahlížet do spisu lze během přijímacího řízení nejpozději však do pondělí 3.června 2024.

Rozhodnutí o nepřijetí budou vydávána ve středu 5. června a ve čtvrtek 6. června v čase od 9 do 15 hodin v ředitelně mateřské školy.

Vstup do mateřské školy je pro dítě i pro rodiče přelomovým krokem. Děti od určitého věku společnost dětského kolektivu potřebují, ale pokud se vstup do školky uspěchá, může být pro dítě traumatizující a stresující. Proto by si rodiče měli položit otázku: „Je naše dítě zralé a připravené na to, aby začalo navštěvovat mateřskou školu?“

Ditě, které začíná navštěvovat mateřskou školu, by mělo zvládnout:

• Samostatně se najíst lžící
  • Pít ze skleničky, umět přijímat tuhou stravu
  • Vydržet sedět při jídle u stolu
  • Zvládat základní hygienické návyky – samostatně si umýt ruce, umět si pustit vodu, utřít se do ručníku, používat WC – umět si dojít včas, nepoužívat pleny
  • Používat kapesník, umět se vysmrkat s pomocí dospělého
  • Zvládat základy sebeobsluhy – samostatně se svléknout a alespoň si obléknout kalhoty a obout si bačkory
  • Zvládnout chůzi po schodech
  • Poznat si svoje věci
  • Mluvit jednoduchými větami, vyjadřovat svá přání a obavy
  • Být schopné zaujmout se hrou či činností alespoň po dobu 5 minut
  • Zvládnout odloučení od matky

Mateřská škola, Chrudim 2, Na Valech 693

Adresa: Na Valech 693, 537 01
Chrudim 2 (mapa)

Provoz školy: pondělí – pátek (6:15 -16:45)

Email: info@msvaly.cz

Kompletní kontakty

Máte dotaz? Napište nám...

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: